Ana Sayfa
Kategoriler
Sepet (0)
İlan Pazarı
Hesap

VALORANT Kısım Kademesi ve Bölüm Ödülleri

11.01.2023
Yayınlayan: Yönetici
VALORANT Kısım Kademesi ve Bölüm Ödülleri

• Kısım ve Kısım Kademesi Nedir?

Kısım, bir bölüm içindeki bir rekabet dönemine denir. Bölüm ise bir sezonu kapsar ve 3 kısımdan oluşur.
Her bölümde 3 Kısım ve her kısıma özel Savaş Bileti (BattlePass) bulunur.

Kısım Kademesi tüm kısım boyunca ulaştığın kademeyi gösterir. En yüksek kademedeki galibiyetine göre belirlenir ve oyun beceri düzeyini gösterir.

• Kısım Kademesini Ne Belirler?

Yeni bölüm başladığında yerleştirilebilmek için herkesin 5 tane yerleştirme karşılaşması oynaması gerekiyor. Yerleştirme karşılaşmalarını tamamladıktan sonra yer alınabilecek en yüksek kademe Yücelik 1 olabilir. 2. veya 3. Kısım'da kademeni almak için tek bir yerleştirme karşılaşması oynaman gerekiyor. Bir kademeye yerleştikten sonra aldığın zafer ve kaybetmelere bağlı olarak Kısım Kademesi düşebilir veya yükselebilir.

• Kısım Kademesi Oyunda Nasıl Gözüküyor?

Act_Rank_wins.png

Piramitte yer alan her üçgen bir dereceli karşılaşma galibiyetini temsil ediyor. Piramidin en tepesindeki üçgense kanıtladığın beceri düzeyini (yani en yüksek dereceli galibiyetini) ve sahip olduğun Kısım Kademesi'ni gösteriyor.

En yüksek kademedeki galibiyetin, karşılaşmanın sonundaki kademene göre belirlenir. Yani, seni Elmas 2'ye çıkaracak bir karşılaşmayı yendiysen Elmas 2'yi temsil eden bir üçgen kazanırsın.

Her bir üçgenin rengi ve şekili, o karşılaşmayı kazandığında bulunduğun kademeyi gösteriyor. Daha yüksek kademelerde kazandığın karşılaşmalar, daha düşük kademelerdekilerin yerine geçerek kat ettiğin ilerlemeyi görsel olarak daha doğru şekilde temsil ediyor.

• Bölüm Ödülleri 

Mevcut bölümün sonunda, o bölüm boyunca ulaştığın en yüksek Kısım Kademesi'ni gösteren bir silah uğuru kazanırsın.

Yıl Sonu: Rekabetçi Oyun Alanı